המוסר/המלשין יצחק שוחט

המוסר/המלשין יצחק שוחט

קוראים יקרים,

לאחרונה הגיע לאוזננו מעשה נורא של מסירה, ורוצים אנו לשתף אתכם למען יראו ויראו שבמסירה אסור לוותר, וצריך להילחם בכל הכח עד הסוף.

הסיפור מספר בעל המעשה כדלהלן, לא נגענו.

שמי  הוא אהרון הרשקופ מקראון הייטס. הייתי רוצה לחלוק איתכם
מה עובר על חיי במשך השנתיים האחרונות.

ראשית, אני רוצה לספר לכם קצת על עצמי. כמו שכבר אמרתי כרגע אני תושב קראון הייטס, למעשה אני נולדתי כאן,  אני חיי כאן כל חיי. אני כרגע בתהליך של בניית בית בעבורי ומשפחתי, ורצוני לגדל את חמשת ילדי, כאן בקראון הייטס. כמו כן, הורי, ורוב אחיי חיים בקהילה, בקראון הייטס. אני גם בעלים של עסק קטן שממוקם בקראון הייטס. כמו כן, בארבע שנים האחרונות אני חבר בוועדת הקהילה מספר תשע של עיריית ניו יורק. אני פעיל  אקטיבי בקהילה, וגאה בעבודה הטובה שאני עושה למען הקהילה, ולמשפחות הנזקקות הרבות שלה. אני גם כן רכז סיור בשכונה –  בארגון שנקרא "השומרים", וחבר בארגון הזה כבר חמש עשרה שנה .

כבר במשך 3 שנים. כפי שאתם יכולים לראות בבירור ששורשי נטועים עמוק כאן בקראון הייטס, כמו כן גם לבי.

במשך השנתיים האחרונות אני, אשתי, וחמשת ילדי סובלים מטרור של הטרדות קשות על ידי בנאדם אחד בשם יצחק שוחט. יצחק שוחט נקרא גם בשם ייצי, בן 27-28, גר כיום בצמח צדק 1, קומה 4, לוד, ישראל. שוחט הוא עדיין חבר בארגון Shmira שנמצא תחת הנהגתם של הקהילה היהודית של קראון הייטס, ולמרות זאת זה לא מפריע לו להטריד אותנו באמצעות מערכת 311 (מערכת עזרה לציבור מעיריית ניו יורק), יחד עם רשויות ממדינת ניו יורק, ומדינת ארה"ב, ומשתמש בהם כארגוניו הפרטיים כדי לגרום לחיינו תוהו ובוהו.

בשבוע בממוצע, באות שתי רשויות לעשות בדיקות על תלונות שונות ומשונות. בדיקות אלה מתרחשות בבית, בעסק, ובנכסים מושכרים. זה ממש נהפך להיות מעגל רשע שלא נעצר או מסתיים.
אחרי שכמה רשויות ביקרו, מחזור של תלונות מתחיל שוב, ומכריח את הרשויות לבוא ולבדוק שוב את אותם תלונות זהות או דומות שנעשו רק ימים או שבועות לפני. בדרך כלל שיש תלונה הרשות שמקבלת את התלונה שולחת פקח לבדוק את התלונה, ואם במקרה זה תלונת שווא הם לא עושים דבר, אבל במקרה שבנאדם מתקשר ומתלונן מדי יום ביומו משהו כמו 200 פעם, לרשות נמאס והם מחליטים לרצות את המתלונן, ומופיעים עם הדוחו"ת מוכנים.

 דיברנו עם רבים מפקחי הרשויות הללו, והסברנו להם שתלונות השווא הרבות, שחוזרות ונשנות באות מתוך רוע וצרות לב ללא שום הצדקה או ידע. עד כדי כך שהן גורמות לאובדן עצום של כספי העירייה, חוץ מגרימת עגמת נפש לי ולבני משפחתי. עלות הנזק נאמד מעל 100,000 $.

החלטנו לעשות חקירה פרטית משלנו כדי לנסות לברר מי זה ה"מתקשר". וגילינו שהמתקשר הוא בכלל  לא נמצא בניו יורק, ושלמעשה הוא גר בחו"ל. בסופה של חקירה ודרישה מצאנו ששוחט הוא זה שעושה את כל ההטרדות. אין שום הסבר אחר למה הוא עושה זאת, חוץ מהמסקנה שהוא עושה זאת כדי להטריד ברשעות גרידה, כי אחרת למה לו להתלונן אם הוא בכלל גר בישראל ולא בניו יורק.

יתר על כן, לאחר שגילינו ששוחט הוא "המתקשר" יצרנו קשר עם מי שרק יכולנו חבריו, מכריו, ומשפחתו, כדי שידברו איתו שיפסיק עם המעשים הנלוזים הללו. לצערי הרב אומר מר הרשקופ, שלמרות שבני משפחתו הודו שהוא זה שעושה את ההטרדות הללו, הם אינם יכולים להניא אותו מלהמשיך להטריד. בנוסף על כך, מעיד מר הרשקופ, שהוא בעצמו יצר קשר עם חמיו של שוחט, מיכאל קירישנבאום, כדי לנסות להבין מאיפה בא הרוע הזה אבל גם הוא הגיע למבוי סתום. אפילו להצעה של ללכת להתדיין בדין תורה, שוחט לא הסכים לבוא והוסיף חטא על פשע.

מאמרים בנושא

Breaking Exclusive: Release Of The First 311 Mesira Transcripts

Who Are The People Excusing and Justifying Mesira?

Yitzchok Shuchat: Suspect in beating of cop’s son livin’ it up in Israel as victim’s father fumes

EXCLUSIVE UPDATE: Yitzchok Shuchat

Facts And Rumors: Yitzchok Shuchat

Yitzhak Shuchat

Published in: on מאי 3, 2011 at 12:55 am  Comments (4)  

The URI to TrackBack this entry is: https://mosrim.wordpress.com/2011/05/03/%d7%94%d7%9e%d7%95%d7%a1%d7%a8%d7%94%d7%9e%d7%9c%d7%a9%d7%99%d7%9f-%d7%99%d7%a6%d7%97%d7%a7-%d7%a9%d7%95%d7%97%d7%98/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 תגובותכתיבת תגובה

 1. רה"ב ביקשה להסגיר את יצחק שוחט, חרדי תושב קראון הייטס, המואשם בתקיפת נער אפרו-אמריקני ללא התגרות מצידו שוחט נמלט לקנדה שלושה שבועות אחרי התקיפה ומשם הגיע ארצה

  עתירה: היועץ המשפטי לממשלה נ' יצחק שוחט
  ▪ ▪ ▪
  המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה (א', 29.5.11) לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכרזתו של יצחק שוחט, המואשם בביצוע עבירות שינאה, כבר-הסגרה לארה"ב וכן בקשה למעצרו עד להחלטה בעתירה. שוחט, בן 28, נעצר היום בידי משטרת ישראל.

  מן הבקשה עולה, כי שוחט משתייך לתושביה החרדים (רובם חסידים) של שכונת קראון הייטס בניו-יורק, והוא פעיל בארגון "שמירה" – מעין משמר אזרחי שאינו מוכר בידי משטרת ניו-יורק, ואשר לטענתו פועל למניעת התקפות על יהודים. זאת, על-רקע ארבעה עשורים של מתחים בין הרוב האפרו-אמריקני בשכונה (80,000 איש) לבין המיעוט היהודי (20,000).

  על-פי בקשת ההסגרה, במאי 2008 הוגש כתב אישום בו נטען, כי באפריל 2008 את שוחט את אנדרו צ'רלס, נער ממוצא אפרו-אמריקני, וניסה לתקוף גם את חברו, קווין אווינז, אף הוא ממוצא אפרו-אמריקני.

  על-פי חומר הראיות, שוחט הגיע במכונית שעצרה בסמוך לקורבן. הוא יצא מהמכונית, ניגש לקורבן, וללא התגרות היכה אותו מספר פעמים באמצעות אלה מעץ. לאחר מכן, נכנס שוחט למכונית ועזב את המקום. הקורבן הובא לבית החולים כשהוא סובל מחבלות ונפיחות בגב ובזרוע.

  שוחט מבוקש בארה"ב בגין עבירות של תקיפה מדרגה שניה כעבירת שינאה, תקיפה מדרגה שנייה, ניסיון לתקיפה מדרגה שנייה כעבירת שינאה וניסיון לתקיפה מדרגה שנייה כעבירת שינאה וניסיון לתקיפה מדרגה שנייה. בתי המשפט בארה"ב מתייחסים בחומרה מיוחדת לעבירות שינאה, והעונשים על עבירות אלו מסתכמים בשנות מאסר מרובות.

  שוחט נמלט מארה"ב שלושה שבועות לאחר שעל-פי החשד ביצע את העבירות המיוחסות לו – תחילה לקנדה ומשם הגיע ארצה. הדיון בהארכת מעצרו יתקיים מחר בבית המשפט המחוזי בירושלים.

  נוצר: 29/05/2011 | עודכן: 29/05/2011

 2. תהג (י-ם) 51965-05-11 מדינת ישראל נ' יצחק שוחט (מחוזי; בן-ציון גרינברגר; 06/10/11) – 2 ע'
  עו"ד: יאיר גולן, נחשון שוחט
  בימ"ש מחוזי קיבל בחלקה בקשה של אדם שהוגשה נגדו בקשה להכרזתו כבר הסגרה לארה"ב להגיש ראיות מטעמו בקובעו, כי קיים חריג לכלל שבהליך הסגרה אין למשיב זכות להגיש ראיות, וזאת כאשר מבוקש להגיש ראיות כדי לסתור את המסקנות הלוגיות מהנסיבות המתוארות בחומרהראיות, להבדיל מראיות שמטרתן לפגוע במהימנות ובמשקל הראיות שהוגשו.
  הסגרה – הכרזה כבר-הסגרה – הראיות הנדרשות
  הסגרה – הליכי הסגרה – בקשת הסגרה
  דיון פלילי – הסגרה – בקשת הסגרה

  בקשה של משיב להתיר לו להגיש ראיות מטעמו. הבקשה מוגשת במסגרת עתירת היועץ המששפטי לממשלה להכריז על המשיב כבר הסגרה לארה"ב.

  בית המשפט המחוזי בירושלים, כב' השופט בן ציון גרינברג, קיבל את הבקשה בחלקה, בקובעו כדלקמן:
  צודקת ב"כ העותרת בטענה שבהליך הסגרה אין למשיב כל זכות להגיש ראיות ככל שמטרתן לפגוע במהימנות ובמשקל של הראיות שהוגשו עלל ידי המדינה המבקשת.
  הכלל הוא שאין להפוך את הליך ההסגרה להליך הפלילי העיקרי ועל כן אין מקום להגשת ראיות אשר יחייבו את בית המשפט בישראל לשמוע עדויות ולשקול את משקלן של הראיות החדשות בהשוואה לראיות שצורפו לבקשת ההסגרה.
  דא עקא, קובע בית המשפט, שמעיון מעמיק בפפסיקה הישראלית המתייחסת לשאלה המשפטית שבנדון, ניתן להסיק כי קיים חריג חשוב לכלל האוסר על הגשת ראיות מטעם המבוקש בהליך הסגרה, אם כי חריג זה טרם קרם עור וגידים בפסיקה וגבולותיו טרם לובנו.
  המגבלה המקובלת בהליכי הסגרה נגד שמיעת ראיות מטעם המבוקש מתייחסת אך ורקק לראיות אשר מטרתן לסתור או לפגוע במהימנותן של הראיות שהגישה המדינה המבקשת, וזאת מאחר שכאמור המקום המתאים והראוי לבחינת מהימנותן של הראיות האמורות הינו בהליך של שמיעת הוכחות בבית המשפט המוסמך שבמדינה המבקשת, שם נמצאים העדים, שם נאספו הראיות ושם אמור בית הממשפט להכריע באישומים לגופם.
  ברם, אין באמור כדי למנוע מן המשיב את הזכות להגיש ראיות ולהעלות טענות כבר בבית משפט בישראל, כשמטרתן אינה לפגוע במהימנות הראיות או במשקלן, אלא לקעקע את העילה אשר בגינה מבוקשת ההסגרה, בדרך של סתירת המסקנות הלוגיות שמבקשת המדינה המבבקשת להסיק מהראיות שהגישה.
  בהתאם לכך, קובע בית המשפט, בקשת המשיב להציג ראיה אשר באמצעותה יוכח כי מניע המשיב לתקיפה הנטענת אינו מניע גזעני כטענת ארה"ב נכללת בחריג האמור ויש להתירה. את יתר הראיות המבוקשות אין להגיש, בהתאם לכללים האמורים.

 3. יצחק שוחט, אברך חסיד חב"ד, המואשם בפשע שנאה לאחר שלטענת הרשויות בארה"ב תקף אפרו-אמריקני בניו יורק, הוכרז ע"י ביהמ"ש המחוזי בי-ם כבר הסגרה לארה"ב, זאת לבקשת הפרקליטות.

  על פי בקשת ההסגרה, במאי 2008 הוגש כתב אישום בו נטען כי ביום 14 באפריל 2008 תקף שוחט את אנדרו צ'ארלס, נער אפרו-אמריקאי, וניסה לתקוף גם את חברו, קווין אווינז, גם הוא אפרו-אמריקאי.

  בפרקליטות טענו, כי ע"פ חומר הראיות, שוחט הגיע במכונית שעצרה בסמוך לקורבן. שוחט יצא מהמכונית, ניגש לקורבן, וללא התגרות מצד הקרבן, הכה אותו מספר פעמים באמצעות אלה מעץ. לאחר מכן, נכנס שוחט למכונית ועזב את המקום. הנער שהותקף הובא לבית החולים כשהוא סובל מחבלות ונפיחות בגב ובזרוע, שנגרמו לו כתוצאה מהמכות שהוכה ע"י שוחט.

  שוחט נמלט מארה"ב שלושה שבועות לאחר שביצע, לפי החשד, את העבירות, ומבוקש בארה"ב בגין חשד שביצע, בין היתר, תקיפה מדרגה שניה כעבירת שנאה, תקיפה מדרגה שנייה, ניסיון לתקיפה מדרגה שנייה כעבירת שנאה וניסיון לתקיפה מדרגה שנייה כעבירת שנאה וניסיון לתקיפה מדרגה שנייה.

  כאמור, השופט בן ציון גרינברגר מביהמ"ש המחוזי בירושלים הכריז היום על שוחט כבר הסגרה לארה"ב בגין כל העבירות המנויות בעתירת ההסגרה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s